Promocja kultury polskiej Książki

Nagroda Prix des Muses dla Pawła Gancarczyka

nagroda-prix-des-muses-dla-pawla-gancarczyka
okładka książki

Paweł Gancarczyk, profesor Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk znalazł się wśród tegorocznych laureatów nagrody Prix des Muses. Nagroda przyznawana jest przez Fondation Singer-Polignac za najlepszą książkę francuskojęzyczną poświęconą tematyce muzycznej. Honorowane są zarówno prace o charakterze naukowym i popularyzatorskim, jak i utwory literackie. Nagroda zostanie wręczona 31 marca 2016 roku w Paryżu.

Książka Pawła Gancarczyka La musique et la révolution de l’imprimerie [Muzyka wobec rewolucji druku] poświęcona jest tematyce wpływu wynalazku druku na kulturę muzyczną XVI wieku. Jej wersja francuskojęzyczna w przekładzie Wojciecha Bońkowskiego ukazała się nakładem wydawnictwa Symétrie (Lyon) we wrześniu 2015 roku. Wersja polskojęzyczna została opublikowana w 2011 roku przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obydwa wydania książki ukazały się dzięki wsparciu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Paweł Gancarczyk to muzykolog specjalizujący się w badaniach nad historią muzyki średniowiecza i wczesnej nowożytności. Uczestniczył w kilku międzynarodowych projektach badawczych, a jego prace ukazały się dotąd w 12 krajach Europy. W latach 2011-2014 był przewodniczącym Sekcji Muzykologów Związku Kompozytorów Polskich. Obecnie pracuje nad książką na temat kultury muzycznej Europy Środkowej XV wieku i twórczości Piotra z Grudziądza.

W 23. edycji nagrody do konkursu przyjęto 61 książek opublikowanych w 2015 roku przez 26 wydawców.

Zapraszamy do kultury przyszłości!
Jedyne takie studia podyplomowe! Rekrutacja trwa!

Opublikowano: 2016-03-25

Przeczytaj również

logowanie i rejestracja