felietony

Nowa płyta Miki Urbaniak

Za swój ostatni album została nagrodzona Fryderykiem. Odnosząc sukces i rozgłos jaki przyniosła jej płyta Closer, Mika Urbaniak zamilkła na 3 lata. Teraz powraca z nowym materiałem. Follow you, to dopiero druga płyta artystki, chociaż ona sama może pochwalić się kilkunastoletnim stażem scenicznym i wieloma innymi projektami muzycznymi.

Mika Urbaniak jest Polką, urodzoną i wychowaną w Nowym Jorku. Jej rodzicami sią znani muzycy jazzowi – Urszula Dudziak i Michał Urbaniak. Od 2001 roku mieszka w Polsce, gdzie śpiewa i tworzy. Szczególnie ukochała sobie styl z pogranicza muzyki soul, R&B oraz hip-hopu. Współpracowala z wieloma szanowanymi muzykami, takimi jak: Andrzej Smolik, O.S.T.R czy Kayah. Wielu z nas na pewno też pamięta piosenkę Wymyśliłem Ciebie, którą nagrała wspólnie  z  Grzegorzem Markowskim w 1998 roku. Już wtedy zauważono jej talent i charyzmę.

Jej debiutancka płyta ukazała się w 2009 roku. Z tego albumu, zatytułowanego Closer, pochodzą przeboje In my Dreams czy Easy, które przez długi czas utrzymywały się na czołowych miejscach list przebojów. Dzięki nim Mika zdobyła rozgłos i zaskarbiła sobie rzeszę fanów.

Premiera nowej płyty – Follow me – miała miejsce 24 kwietnia tego roku. O tym albumie mówi, że jest swoistym manifestem niezależności i wolności, ponieważ dziesięć utworów w nim zawartych, stanowi ciekawy miks stylów, dzięki czemu artystka stara się uniknąć muzycznego zaszufladkowania.

Wszystkich sympatyków Miki, ale również innych słuchaczy zapraszamy do zapoznania się z tym krążkiem. Muzyka lekka i przyjemna, w sam raz na wiosnę!

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć