felietony

Nowa Tradycja 2012 – laureaci

Znamy już laureatów Grand Prix XV Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia “Nowa Tradycja”!

Jury w składzie: przewodniczący Olo Walicki, Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, Maria Baliszewska, Tomasz Janas, Krzysztof Trebunia-Tutka postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix – Nagrodę ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 10000 PLN zespołowi Poszukiwacze Zaginionego Rulonu – za smak, wyczucie i szlachetność brzmienia oraz przekonujące nawiązanie do tradycji mazurkowej.
II nagrodę Programu 2 Polskiego Radia w wysokości po 6000 PLN zespołowi Sutari za spójną, autorską koncepcję, dobór repertuaru i odważny pomysł na sceniczną kreację.
III nagrodę Programu 2 Polskiego Radia w wysokości po 4000 PLN – zespołowi Tsigunz Fanfara Avantura za autentyczność, spontaniczność i ekspresję. Jury sugeruje poszerzenie repertuaru o inspiracje muzyką polską.
Nagrodę Specjalną – sesje nagraniowe w studiu Polskiego Radia ufundowaną przez Program 2 Polskiego Radia Jury przyznaje zespołowi Same Suki.

Atom String Quartet otrzymuje Nagrodę Specjalną – Złote Gęśle.
Uwagę jury zwróciła wirtuozeria i wrażliwość muzyczną kontrabasisty Kuby Mielcarka.
Jury nie przyznało Nagrody im. Czesława Niemena.
Jury składa szczególne podziękowania Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego za ufundowanie głównej nagrody.
Nagrodę Publiczności Burzę Braw otrzymuje zespół Sutari.

W niedzielę, 20 maja, odbędzie się koncert laureatów.

Informacja zaczerpnięta z portalu Polskiego Radia: www.polskieradio.pl/8/22/Artykul/608079,Poszukiwacze-Zaginionego-Rulonu-laureatami-Grand-Prix-XV-Konkursu-Muzyki-Folkowej-Polskiego-Radia-Nowa-Tradycja

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć