Krzysztof Penderecki, materiały promocyjne

felietony

Płyta "Penderecki conducts Penderecki 1" nominowana do Nagrody Grammy

Album “Penderecki conducts Penderecki 1” otrzymał nominację do prestiżowej Nagrody Grammy. Kompozytor po raz pierwszy dyrygował podczas nagrań Orkiestrą i Chórem Filharmonii Narodowej, a Dies Illa ma na płycie swoją światową premierę fonograficzną. Album otwiera serię płyt w kolekcji Warner Classics.

Na płycie znalazła się również nowa interpretacja Psalmów Dawida, utworu, który zapoczątkował międzynarodową karierę Pendereckiego, a także dwie inne kompozycje religijne, Hymn do Św. Daniłła i Hymn do Sw. Wojciecha. Partie solowe wykonują wybitni artyści –  Agnieszka Rehlis (mezzosopran), Johanna Rusanen (sopran) oraz Nikolay Didenko (bas).

 
“Tak różne utwory zebrane na jednej płycie można chyba nazwać tytułowym muzycznym arboretum. Myślę, że jak w ogrodzie Krzysztofa Pendereckiego rozmaite drzewa przyciągają uwagę zwiedzających, tak w tegorocznym albumie Warner Classics każdy znajdzie coś dla siebie”  pisała o płycie na łamach meakultura.pl Katarzyna Trzeciak. Więcej o albumie można przeczytać TUTAJ:
 
Pełną liste tegorocznych nominacji do Nagrody Grammy można zobaczyć TUTAJ. W tym roku znalazło się na niej także nagranie opery Król Roger Karola Szymanowskiego w wykonaniu orkiestry i chóru Royal Opera House z udziałem Mariusz Kwietnia oraz nagranie utworów kameralnych Jerzego Fitelberga w wykonaniu kanadyjskiego ARC Ensemble.
 
okładka płyty
 
Wesprzyj nas
Warto zajrzeć