fot. A. Janiak

felietony

Po jubileuszowej edycji Euro Chamber Music Festival

Piąta edycja Euro Chamber Music Festival już za nami. MEAKULTURA sprawowała honorowy patronat nad tym wydarzeniem, organizowanym od 2012 roku przez Stowarzyszenie Artystów Zdolni do Wszystkiego przy współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Krzysztof Tymendorf, ceniony altowiolista, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku, ale także manager kultury oraz Ambasador Kampanii Społecznej “Save the Music” organizowanej przez Fundację MEAKULTURA. Dyrektor artystyczny wraz z przyjacielem z estrady, skrzypkiem Arnaudem Kamińskim na co dzień mieszkającym we Francji, od samego początku planuje program i obsadę koncertów, a także osobiście dba o każdy szczegół organizacji festiwalu.

W tej jubileuszowej edycji, która odbyła się w Gdańsku pomiędzy 21.06-10.07) usłyszeć można było wiele muzyki tzw. poważnej, mniej lub bardziej znanej, ujętej w różne formy prezentacji scenicznej. Na stronie kampanii społecznej “Save the Music” ukazała się relacja z festiwalu autorstwa Marleny Wieczorek, a cała Fundacja MEAKULTURA mocno wspiera wydarzenia, które są zbieżne z realizowanymi przez nią celami.

Zachęcamy do lektury tekstu!

https://savethemusic.eu/aktualnosci/dziekuje-ze-panstwo-sluchaja-muzyki-relacja-z-euro-chamber-music-festival-26

oraz do obejrzenia filmu promocyjnego z konferencji prasowej inaugurującej kampanię społeczną “Save the Music”

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć