Promocja kultury polskiej Stany Zjednoczone Wydarzenia Numer specjalny

Pol(s)ka w Chicago – występ Kingi Augustyn

Izabela Baron
pol-s-ka-w-chicago-wystep-kingi-augustyn
źródło: http://kingaaugustyn.com/

W środę, 5. lutego w ramach Dame Myra Hess Memorial Concerts, na scenie w Chicago Cultural Center wystąpi wrocławska skrzypaczka, Kinga Augustyn. Cykl koncertów sięga lat 70. ubiegłego stulecia, a organizowany jest przez International Music Foundation. Założeniem inicjatorów tego wydarzenia jest propagowanie sztuki wyższej, która byłaby dostępna dla każdego – stąd wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Skrzypaczka na swoim recitalu wykona utwory polskich kompozytorów, wśród nich Nokturn cis-moll Fryderyka Chopina w transkrypcji Antoniego Cofalika, Mazurek G-dur op. 26 i Introduction et Cracovienne op. 35 Aleksandra Zarzyckiego, Źródło Aretuzy Karola Szymanowskiego oraz Variazioni" op.4 Henryka M. Góreckiego.

Kinga Augustyn jest niezwykle utalentowaną i hojnie nagradzaną skrzypaczką. Ukończyła The Juliard School, obecnie – oprócz solowej kariery instrumentalistki – pochłonięta jest pracą naukową. Obroniła doktorat na State University of New Jork at Stony Brook. Jej wykonania polskiej muzyki tchną młodzieńczą energią, ale w grze Kinga wykazuje wysokie zrozumienie dla struktury muzycznej.

Kingę będzie można usłyszeć w środę nie tylko w Chicago, ale także w Polsce, dzięki transmisji internetowej (www.wfmt.com).

----------------

http://kingaaugustyn.com/bio/

Zapraszamy do kultury przyszłości!
Jedyne takie studia podyplomowe! Rekrutacja trwa!

Opublikowano: 2014-02-02

Przeczytaj również

logowanie i rejestracja