felietony

Polskie zespoły na CMJ Music Marathon w NYC !

CMJ Music Marathon to festiwal organizowany corocznie od 1980 roku przez CMJ Music Monthly. To ważne wydarzenie w świecie współczesnej muzyki rozrywkowej, w ubiegłym roku podczas festiwalu w ponad 80 klubach w Manhattanie i Brooklynie zaprezentowali się artyści z całego świata, byli to przedstawiciele różnych nurtów muzycznych jak pop, electropop, hip-hop, punk, metal, folk, funk,  reggae, blues czy jazz.

Festiwal stwarza doskonałe warunki do prezentacji młodych, mało znanych zespołów, które dzięki koncetom na CMJ często uzyskują szansę zaistnienia w branży muzyki rozrywkowej. Warto dodać, że swoją karierę z  CMJ Marathon zaczynali wykonawcy tacy jak np. Lady Gaga, Mumford & Sons, Arcade Fire, Jason Mraz, Yeah Yeah Yeahs. W ubiegłym roku na festiwalu zagrali Brodka i Loco Star.

W tegorocznej edycji CMJ Music Marathon obok wielu zagranicznych wykonawców wystąpi również kilka młodych polskich zespołów, uczestniczących w projekcie Don’t Panic We’re from Poland. WAFP to blog założony w 2007 roku wyłapujący młodych utalentowanych polskich artystów grających szeroko pojętą muzykę alternatywną.

Już 15 października W Nowym Jorku zagrają: IZA (Iza Lach)  Rebeka, oraz Fuka Lata (The Last Kiss). Izabela Lach jest młodą, utalentowana wokalistą popową, obecnie współpracuje ze Snoop Dogiem.

Rebeka to duet wokalistki Iwony Skwarek i producenta Bartosza Szczęsnego. Artyści tworzą razem eksperymentalną muzykę elektroniczną bazującą na połączeniu brzmienia Casio z analogowymi syntezatorami.

Fuka Lata to zespół  pochodzący z Warszawy w składzie Lee Margot i DR Mito, również nagrywający muzyką elektroniczną.

 CMJ Music Marathon, 15-19 października 2013, Nowy Jork

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj: 

https://www.cmj.com/marathon/

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć