kadr z serialu; materiały prasowe

felietony

Polsko-rosyjska "Anna German" na antenie Jedynki

22 lutego na antenie TVP1 można było obejrzeć pierwszy odcinek serialu biograficznego o Annie German, będącego efektem współpracy telewizji rosyjskiej, ukraińskiej, chorwackiej i polskiej. Wyreżyserowany przez Waldemara Krzystka oraz Aleksandra Timienko dziesięcioodcinkowy obraz emitowany był w Rosji już w 2012 roku. W rolę Anny German wcieliła się aktorka Joanna Moro, absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej.
Urodzona w Uzbekistanie piosenkarka popularna była nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Albumy nagrywała m. in. we Włoszech (dla wytwórni fonograficznej CDI), koncertowała w Portugalii, Francji  czy Wielkiej Brytanii, do dzisiaj cieszy się także ogromnym zainteresowaniem w krajach byłego ZSRR. Ceniona była przede wszystkim za przejmujące interpretacje lirycznych tekstów poetyckich, a na przełomie lat ’60 i ’70 ubiegłego wieku utożsamiana była przede wszystkim z nurtem muzyki popularnej, lecz jednocześnie wysublimowanej i wysmakowanej.

Widzowie serialu będą mieli okazję poznać bliżej prywatną stronę zmarłej w 1982 roku piosenkarki. Jak mówiła odtwórczyni głównej roli, scenariusz był konsultowany z rodziną Anny German, z biografami, więc podłoże historyczne jest bardzo prawdziwe[1].

Anna German. Tajemnica Białego Anioła, odc. 2 już jutro o godz. 20:25 w TVP1.

Streszczenie fabuły poszczególnych odcinków serialu znaleźć można na: https://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1229180

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć