felietony

Projekt "Save The Music!" na Hoop Likes Festival w Gdańsku

Dobrą muzykę można propagować na różne sposoby. Jednym z nich jest głośne mówienie o tym, co w sztuce wartościowe i ważne, również za pomocą… stroju! Bo czy można wyrazić swoją postawę równie dobitnie, jak poprzez ubranie?

Fundacja MEAKULTURA we współpracy z Kingą Król, projektantką i twórczynią niezależnej marki Confashion, oraz artystą-grafikiem, Maxem Skorwiderem pragnie wyjść do każdego, komu bliska jest idea popularyzowania muzycznego dziedzictwa oraz promowanie artystów z kręgu muzyki, mody i grafiki. Już 18 października projekt Save the Music! prezentowany będzie w ramach Fashion Zone podczas Festiwalu Ludzi Internetu, Hoop Likes Festival w Gdańsku.

MEAKULTURA wspiera wartościową muzykę i wybitnych twórców, dlatego w swoim projekcie społeczno­-edukacyjnym pt. „Save The Music” chce przybliżyć postacie genialnych, często zapomnianych kompozytorów i muzyków. W oryginalny i atrakcyjny sposób pragnie wzbudzić zainteresowanie społeczeństwa życiem i twórczością artystów, którzy stworzyli światowe dziedzictwo muzyczne, począwszy od klasyki, poprzez jazz, aż po muzykę etniczną i popularną.

Więcej na https://fundacjameakultura.pl/projekt/save-the-music-9

Projekt powstał dzięki wsparciu firmy Textile Print (https://textileprint.pl), która specjalizuje się w barwieniu, bieleniu, praniu, uszlachetnianiu i wykańczaniu, a od niedawna także w druku cyfrowym dzianin i tkanin. Wśród jej priorytetów znajdują się takie wartości jak jakość, elastyczność, wykwalifikowana kadra, dialog z klientem i kreatywność.

Hoop Likes Festival Gdańsk 2015 to druga edycja Festiwalu Ludzi Internetu. To multimedialne wydarzenie gromadzi polskich twórców internetowych, łącząc światy online i offline na koncertach (Music Zone), pokazach mody (Fashion Zone), rozgrywkach gamerów (Game Zone) czy pokazach livecooking (Food Zone). Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Czesław Mozil.

Festiwal jest streamowany na serwisy Eska.go i Veedo.pl, a także transmitowany przez wielu ludzi internetu na Snapchat, Instagram czy YouTube.

 

https://likesfestival.com/stars/savethemusic

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć