pixabay.com

Meandry

Przemijanie, trwanie, powroty

O przemijaniu, trwaniu i powrotach. O wspomnieniach i modach. O muzyce, która pozwala przenieść się w czasie niczym Proustowska magdalenka. O zjawiskach, które tak szybko jak się rodzą, zanikają, a także o tych, które niezmiennie trwają, przyjmując coraz to nowe formy. Zapraszamy do lektury numeru, który, mamy nadzieję, pobudzi czytelników do refleksji o czasie. 

Zachęcamy do lektury tekstu poświęconego nurtowi pigfuck. Co się kryje za tą tajemniczą nazwą? Czy nurt ten zniknie tak szybko jak się pojawił? O „świńskiej miłości” pisze Hubert Gasza (FELIETON). Autor wziął także pod lupę nowy album Nicka Cave’a i The Bad Seeds Ghosteen, odwołujący się do niełatwego tematu przemijania (RECENZJA).

Andrzej Skórzyński pochyla się nad najnowszym albumem z serii Desert Sessions – zachęcamy do lektury artykułu o koncepcie, którego czas, jak na razie, nie dotyczy (PUBLIKACJE). Natomiast o wielkim powrocie, wydawałoby się, oldschoolowego i zapomnianego już gadżetu pisze Andrzej Juszczuk w tekście Kaseta magnetofonowa – chwilowa moda czy trend na przyszłość? (EDUKATORNIA)

Tomasz Trzciński przybliża fenomen tzw. rocka chrześcijańskiego w tekście Krótka historia chrześcijańskiej muzyki rockowej – czyli od psychodelii do Chrystusa. Co stoi u początków Contemporary Christian music? Jak przez lata rozwijał się ten gatunek i dokąd wiodły drogi tworzących go artystów? (KOSMOPOLITA).

Warto z pewnością poświęcić czas na lekturę tekstu Pol’and’Rock Festival wzorem skutecznego zarządzania zespołem, którego autorką jest Kamila Sekułowicz (REKOMENDACJE); tekst poświęcony jest wydarzeniu, ożywiającemu polską scenę muzyczną już od blisko 30 lat.

Miłej lektury!

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć