Materiały promocyjne PWM

felietony

PWM partnerem Zinfonii

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zostało jednym z partnerów Zinfonii – portalu zrzeszającego wydawców muzycznych na całym świecie. W związku z tym zaistniała możliwość zamawiania materiałów orkiestrowych on-line, co w zdecydowany sposób skraca i upraszcza procedury wypożyczeniowe.

Portal Zinfonia został założony w lipcu 2011 roku przez Petera Grimshawa (BTM Innovation Pty Ltd) i czterech spośród największych obecnie wydawców muzyki współczesnej: Boosey & Hawkes (część Imagem Group), Universal Music Publishing Classical, Music Sales Group i Edition Peters Group. PWM przystąpiło do przedsięwzięcia w listopadzie tego samego roku i podjęło pracę nad polską wersją językową a także dostosowywaniem programu do polskich wymogów finansowych i podatkowych.

www.zinfonia.com to jedyna tego typu platforma, która gromadzi pełne informacje z katalogów wypożyczeniowych poszczególnych wydawców. W ten sposób w jednym miejscu można znaleźć wszystkie informacje na temat dostępności utworu w danym kraju, pełną specyfikację dzieła oraz informacje o kompozytorze. Znajdują się w niej utwory, pochodzące z katalogu PWM, Boosey & Hawkes, Music Sales Group,  Edition Peters Group oraz Universal Music Publishing Classical, a także z katalogów wydawnictw, które dołączyły później, jak Oxford University Press czy Fennica Gehrman. W najbliższych tygodniach  spodziewamy się dołączenia do tej grupy wydawnictwa Universal Edition Wien (UE). Im większa będzie ilość wydawców, tym łatwiejsza będzie stawała się procedura składania zamówień, jednak tempo zmian jest też uzależnione od zainteresowania ze strony orkiestr i zamawiania materiałów przez Zinfonię.   

W razie pytań prosimy o kontakt z Biblioteką Materiałów Orkiestrowych (tel. 22 635 35 50; bmo@pwm.com.pl )
Strona internetowa portalu: www.zinfonia.com

—————————————-

Informacja zaczerpnięta z www.pwm.com.pl

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć