felietony

Ranking z kwintą w basie, czyli muzyczne tam i z powrotem [odcinek świąteczny]

Nie, nie minęły jeszcze dwa miesiące od ostatniego odcinka. Tak, możecie się uspokoić, czas nie leci aż tak szybko! Dzisiaj wpadam tutaj tylko na chwilę, trochę inaczej niż zwykle. To wszystko wina grudnia! Przyszedł i zaraz z pierwszym swoim dniem kazał mi wczuwać się w świąteczny nastrój. Zarządził powieszenie lampek nad oknem, powkładał krówki do adwentowego kalendarza zawieszonego w kuchni i zażyczył sobie pieczenie maślanych ciastek. I co ja mogłam z tym zrobić? Przecież nie będę się spierać z miesiącem… Uległam mu więc, dodatkowo jeszcze uszczęśliwiając go nieśmiałą propozycją o codziennym męczeniu sąsiadów tą samą playlistą. Wierzcie mi, dawno nie widziałam tak szczęśliwego grudnia! Po pierwszym tygodniu słuchania w kółko tego samego, stwierdził, że koniecznie trzeba się tym z Wami podzielić. Uznaliśmy, że na pewno wiecie, jak cudna jest świąteczna Ella i jak niezastąpiony jest pan Buble, ale czy aby słuchaliście kiedyś innych piękności?

W tym odcinku nie będę Wam opowiadać o każdej z pozycji, ponieważ dzisiaj liczą się inne rzeczy. Dzisiaj chciałabym, byście poczuli, że chociaż na śnieg nawet się nie zanosi, uczelnia i praca bezlitośnie wykańczają, a ludzie na ulicach się ciągle denerwują, święta to wyjątkowy czas. Czas prawdziwej bliskości i radości z Bożego Narodzenia. Czas najzwyklejszego i najpiękniejszego bycia tu i teraz, z tymi, których kocha się najbardziej. Czułego wspominania tych, za którymi się tęskni. Pełnego nadziei spoglądania w przyszłość.

Zaparzcie sobie kubek ulubionej herbaty, zapalcie światełka, siądźcie z bliskimi i pozwólcie, by te dźwięki zrobiły w Was świąteczne cuda.

Wesołych Świąt, Kochani meaCzytelnicy!

 

The Jazz at Lincoln Center Orchestra & Wynton Marsalis – White Christmas

 

Bill Evans – Santa Claus Is Coming To Town

 

Nat King Cole – The Christmas Song

 

Dee Dee Bridgewater – The Child Is Born

 

Cecile McLorin Salvant – Have Yourself A Merry Little Christmas

 

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć