Okładka płyty Renaty Przemyk pt. „Rzeźba dnia”. Źródło: http://renataprzemyk.art.pl

felietony

Renata Przemyk powraca z nową płytą! Patronat MEAKULTURY

Renata Przemyk po kilkuletniej przerwie powraca z nowym, bardzo zróżnicowanym albumem pt. Rzeźba dnia. Wielu ta płyta zaskoczy, lecz zapewne nikogo nie pozostawi obojętnym. Sama Przemyk określa ją w ten sposób: 

“Rzeźba dnia” to piosenki o tym, co jest teraz, dokładnie w tym momencie życia. Na serio i na żarty. Szeptem, loopem, z piersi, z głowy, na wiele instrumentów, kota, wilka i kobietę. O tym, co jest z nami, ze światem wokół, między ludźmi bliskimi i wszystkimi innymi. Wszystko, co nam się przydarza i to, co wybieramy każdego dnia sprawia, że jesteśmy tacy a nie inni. Dzień, który sobie „wyrzeźbiliśmy”, ludzie i sytuacje, które próbujemy ulepić według własnego pomysłu i gustu – zadowalają nas albo nie – ale to, co jest – jest takie tylko dziś! Kochanek, dotykając namiętnie wymarzoną kobietę, miłosnymi gestami rzeźbi ją na podobieństwo swojego ideału. Jutro wyrzeźbi tę samą ponownie albo inną. Kłamstwo bywa traktowane jako środek artystyczny w rzeźbieniu życia – dziś będzie piękne! Są też tacy, którzy przedkładają etykę nad estetyką. Możemy oszukiwać siebie albo innych. Kłamać pięknie albo słabo. Albo nie robić nic – ważne, żeby to była nasza decyzja. Wtedy nie ma podstaw do pretensji. Wtedy jest prawda o nas samych. Możemy też zwyczajnie fantazjować. Możemy latać naprawdę albo tylko udawać. Możemy tak dawać słowo, żeby nie mieć go już dla siebie. Możemy brać albo być brani. I nie od nas zależy, jak ładni jesteśmy w łóżku czy w grobie, ale od tego, jak ta druga osoba patrzy i jak żywa jest nasza miłość. Bo ważna jest prawda i miłość. Ta pierwsza jest często ukryta i czasem łatwiej stworzyć własną. Ale jeśli ta druga nie jest kompletnie ślepa, to dojrzy tę najpiękniejszą część w życiu i w ukochanej osobie, a resztę otoczy niepozbawioną czułości refleksją, że jutro będzie lepiej „wyrzeźbioną” wersją dziś. Kto rzeźbi z miłością będzie miłością nagrodzony. Nie tylko miłością własną.

Premiera albumu Rzeźba dnia będzie miała miejsce 30 września 2014 roku. Płyta ukaże się w dwóch wersjach: podstawowej z 11 utworami i deluxe. Deluxe version, oprócz dodatkowych remixów, będzie zawierała szczególną oprawę. W grubym tekturowym pudełku znajdziemy plakat oraz książeczkę z ilustracjami zaprojektowane przez artystkę –Mariannę Strychowską.

Spis utworów:

 1. CZAS M (muz. i sł.: Renata Przemyk)
 2. KOT (muz. i sł.: Renata Przemyk)
 3. KŁAMIESZ (muz. i sł.: Renata Przemyk)
 4. RZEŹBA DNIA (muz. i sł.: Renata Przemyk)
 5. NIC TO JEST (muz. i sł.: Renata Przemyk)
 6. RACZEJ (muz.: Renata Przemyk, sł.: Anna Saraniecka)
 7. CO TAM NIEBO (muz.: Renata Przemyk, sł.: Anna Saraniecka)
 8. DWOJEDNO (muz. i sł.: Renata Przemyk)
 9. ZAMIANA (muz. i sł.: Renata Przemyk)
 10. WILK (muz. i sł.: Renata Przemyk)
 11. ŻYCIE BEZ (muz. i sł.: Renata Przemyk)

Bonus:

KŁAMIESZ – FOX remix 

KŁAMIESZ – DJ Adamus club remix

KŁAMIESZ – FIVER remix

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć