materiały promocyjne organizatora

felietony

Skrzyżowanie Kultur w Warszawie

W dniach 23-29 września 2012 roku w Warszawie odbędzie się 8. edycja Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur – cyklicznej imprezy kulturalnej poświęconej twórczości etnicznej i muzyce świata.

Głównym założeniem i misją Festiwalu jest otwieranie Warszawiaków i gości Stolicy na bogactwo kultur współczesnego świata. Festiwal chce być taki, jaka jest sama Warszawa i cały współczesny świat: coraz bardziej otwarty i wrażliwy na kulturową i artystyczną różnorodność[1], czytamy w zakładce pt. Misja na oficjalnej stronie przedsięwzięcia.

W programie, którego namiastkę znaleźć (i posłuchać) możemy na www.festiwal.warszawa.pl, znajdą się m. in. wirtuoz gry na duduku Jivan Gasparyan (Armenia), azerbejdżański klasyk Alim Quasimov, Al Kindi Ensemble (Turcja), rosyjska grupa wokalna Ayarkhaan czy Rustavi (Gruzja). Twórczość zaproszonych grup i solistów, oscylująca wokół kulturalnych tradycji Wschodu, zaprezentowana zostanie podczas sześciu koncertów tematycznych, wśród których znajdziemy Zbudzone Głosy Azji czy Świątynie Dźwięku. Wybranych koncertów posłuchać będzie można za pośrednictwem Programu 2 Polskiego Radia.

Festiwalowi towarzyszą warsztaty muzyczne (technika pansori, muzyczne tradycje indyjskie itd.), wystawy oraz projekcję filmów. Osiągnięcia warsztatowiczów, monitorowane przez mistrzów muzyki Orientu, będą podstawą do stworzenia programu koncertu pt. Mistrzowie na Skrzyżowaniu Kultur. O odpowiedni poziom rozrywki nie muszą martwić się także uczestnicy z dziećmi – w skład programu wchodzi specjalna oferta dla najmłodszych.

  

Organizatorem trwającego od 2005 roku Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur jest Stołeczna Estrada. Szczegółowy plan oraz informacje o biletach znaleźć można na www.festival.warszawa.pl/1138_program_8_edycji.

 

 

[1] https://www.festival.warszawa.pl/1151_misja

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć