felietony

Split

O Splicie nie wiadomo zbyt wiele. Wiadomo, że ma na imię Krzysztof, wiadomo, że jest z Łodzi, wiadomo, że jest nietuzinowym artystą. Dotychczas Split znany był ze współpracy z  rzeszowskim zespołem 1984, w którym odpowiadał za towarzyszące muzyce grupy podczas ich występów wizualizacje. W maju tego roku dał się jednak poznać jako samodzielny artysta – zadebiutował w łódzkim klubie „Dom” prezentując autorski performance „Wolne Media”.

Split podczas występu Wolne Media w klubie Barometr / fot. Bartosz Dąbrowski

Split w projekcie Wolne Media, będącego połączeniem, koncertu muzycznego, projekcji sztuki video, tańca i psychodelicznego kabaretu odpowiada, za każdy z elementów swojego happeningu. Jest on autorem towarzyszącej mu muzyki – będącą wypadkową zimnej fali i industialu, lecz równocześnie głęboko zakorzenionej w niezależnej scenie łódzkiego rocka – do której wyśpiewuje / rapuje swoje przejmujące teksty. Jest on również odpowiedzialny za towarzyszące muzyce hipnotyzujące wizualizacje oraz interaktywne, pełne poczucia humoru skity z udziałem Biszopa i Pipka, którzy pojawiając się w obrazie zmontowanym przez autora wpływają na rozwój samego koncertu i losy publiczności.

Slpit genialnie wchodząc w interakcję z publicznością wciąga w swój specyficzny muzyczny świat. Ciężko opisać przedstawienie Wolne Media, gdyż z jednej strony nie chciałbym zdradzać zbyt wielu szczegółów tego przedsięwzięcia psując niespodziankę osobom, które chciały by się wybrać na występ Splita. Z drugiej strony na opisanie tego co dzieje się na scenie po prostu brakuje słów. Zatem jeśli chcielibyście zobaczyć Splita, Pipka i Biszopa szukajcie jego najbliższych występów na jego facebooku.


—————————-
https://www.facebook.com/pages/SPLIT-Wolne-Media/178584802302767

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć