Źródło: UNIVERSAL MUSIC POLSKA, materiały prasowe

felietony

Stashka wygrywa Baltic Song Festival w Szwecji!

Stashka wygrała Baltic Song Festival w Szwecji. Ponadto otrzymała Nagrodę Publiczności. Artystka na festiwalu zaprezentowała swój debiutancki singiel Chcę Kochać.

Piosenkę Chcę kochać Stashka, czyli Katarzyna Stasiak, napisała wspólnie z Emilianem Waluchowskim. Pierwsza wersja piosenki powstała bardzo spontanicznie, w czasie domowej imprezy, a została napisana w języku bułgarskim. Po upływie około roku, Stashka zdecydowała się umieścić ten utwór na swojej debiutanckiej płycie, dlatego też powstał polski tekst, który sama napisała. Do współpracy przy produkcji utworu Stashka zaprosiła Mateusza Pospieszalskiego, znanego ze współpracy m.in. z Voo Voo i Anną Marią Jopek.

Stashka – za tym intrygującym pseudonimem kryje się wokalistka Kasia Stasiak. Jej przygoda muzyczna rozpoczęła się już w przedszkolu, następnie w wieku 7 lat, głównie za namową swojego dziadka, który podarował jej pianino, rozpoczęła naukę gry na tym instrumencie w Szkole Muzycznej I-go stopnia w Szczytnie. Swoją edukację muzyczną kontynuowała na Wydziale Wokalnym w PSM II stopnia w Olsztynie, gdzie w 2003 roku, wyśpiewując arie i pieśni operowe, zdobyła dyplom. W tym okresie koncertowała także w zespole cygańskim.

 

Źródło: UNIVERSAL MUSIC POLSKA

Studia w Poznaniu ukończyła jako magister muzykologii. Ponadto aktywnie udzielała się w Chórze Akademickim Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, z którym koncertowała zarówno w Polsce, jak i innych krajach, np.: Niemczech, Holandii, Chinach, Hongkongu oraz Tajwanie.

W tym czasie rozpoczęła współpracę z wieloma artystami – m.in. Mariką, Kasią Cerekwicką, Zakopower, Anią Wyszkoni. Wspierała ich w studio oraz na scenie, jako chórek.  

W 2012 roku rozpoczęła działalność solową i krok po kroku zaczęła realizować swoje marzenia związane z koncertowaniem i wydaniem debiutanckiej płyty. Sama komponuje i pisze teksty.

Od początku działalności solowej Stashka ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia, m.in:

– I miejsce w konkursie Polskiego Radia Przebojem na antenę 2013,

– Nagrodę Dziennikarzy na Bałtyk Festiwal Media i Sztuka 2013,

– jako debiutantka wystąpiła w koncercie SuperPremier na 50. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 2013,

– jej piosenka Na skraj świata wygrała plebiscyty na Hit Lata 2013 w lokalnych rozgłośniach radiowych w Polsce i za granicą.

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć