Materiały promocyjne organizatora

felietony

Sztuka i przestrzeń w ARTLOOP Festival

W dniach 6-9 września 2012 roku Sopot ogarnie całkiem nowy festiwal artystyczny – ARTLOOP. Jak czytamy na oficjalnej stronie przedsięwzięcia, jego założeniem jest otwarcie miasta na sztukę i sztuki na miasto, scalając wybrane przestrzenie licznymi działaniami z zakresu sztuk wizualnych, designu i muzyki[1]. Zaproszeni artyści eksplorować będą naturę miasta-kurortu, będącego motywem przewodnim festiwalu.

W ciągu trzech festiwalowych dni powyższa koncepcja realizowana będzie w oparciu o trzy sekcje: Urbanator (sztuka w przestrzeni miejskiej, design), Screen (kino i sztuki wizualne) oraz Soundspace (muzyka oraz sztuka). Badaniem potrzeb Sopotu w dziedzinie sztuki użytkowej i polepszenia infrastruktury miasta zajmie się zaś sekcja Art Lab.

W ramach sekcji muzycznej odbędą się koncerty artystów balansujących na granicy gatunków. Program Soundspace opiera się także na prezentacji zjawisk artystycznych, w których muzyka współgra z teatrem, performance czy innymi sztukami wizualnymi. Podczas ARTLOOP usłyszymy zatem polską kompozytorkę i autorkę tekstów Mary Komasę (gwiazdę tegorocznego MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu), Pictorial Candi (solowy projekt wokalistki zespołu ParisTetris) oraz francuską grupę Nouvelle Vague (specjalizującą się w jazzowych aranżacjach przebojów brytyjskiej Nowej Fali końca lat ’70. ).

Organizatorem festiwalu jest Miasto Sopot wraz ze Stowarzyszeniem A KuKu Sztuka.

 

Materiały promocyjne.

——————————

[1] www.artloop.pl/info.html

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć