Karol Szymanowski, materiały promocyjne

felietony

Szymanowski w Paryżu!

Instytut Polski w Paryżu organizuje konkurs, w którym do wygrania są podwójne bilety na koncerty. Możliwość wysłuchania muzyki w Sali Pleyela już w ten weekend!

Żeby wziąć udział w konkursie trzeba odpowiedzieć na jedno pytanie:

Która opera Szymanowskiego została wykonana w Opéra Bastille w Paryżu w 2009 roku w inscenizacji Krzysztofa Warlikowskiego?

Prawidłowe odpowiedzi należy przesyłać na adres mailowy:

communication@institutpolonais.fr

Autor zwycięskiej odpowiedzi (tylko jeden) będzie mógł razem z osobą towarzyszącą uczestniczyć w dwóch koncertach odbywających się już w ten weekend w Sali Pleyela w Paryżu.

Oprócz wyjątkowego miejsca, wyjątkowy też jest program weekendowych występów. Ma on oczywiście związek z pytaniem konkursowym. W sobotę melomani usłyszą I Symfonię i I Koncert skrzypcowy Karola Szymanowskiego z towarzyszeniem skrzypaczki solowej Janine Jansen oraz I Symfonię Johannesa Brahmsa. Przed koncertem będzie możliwość wysłuchania wykładu muzykologa i biografa Szymanowskiego, Didiera van Møre’a. W niedzielę zabrzmią trzy dzieła w tym dwa Brahmsa i jedno polskiego kompozytora. Będą to: Uwertura tragiczna i II Symfonia Brahmsa oraz II Symfonia Szymanowskiego.

Wszystkie dzieła na koncertach 6-7 października wykona London Symphony Orchestra pod batutą Valerego Gergieva.

1

—————————–

więcej informacji o koncercie i rezerwacja biletów na stronie www.sallepleyel.fr

 

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć