Szmon Komasa

wywiady

Szymon Komasa. Kwestionariusz meakultura.pl

Szymon Komasa, śpiewak operowy odpowiedział na pytania kwestionariusza meakultura.pl. Pytania zadała Anna Kruszyńska.

Szymon Komasa to polski baryton młodego pokolenia, absolwent Guildhall School of Music and Drama w Londynie, programu ADOS w Juilliard School w Nowym Jorku oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Debiutował partią Schaunarda w Cyganerii G. Pucciniego w Arena di Verona. Śpiewał na scenach operowych w Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Niemczech, Anglii, Austrii, Polsce. Z recitalami wystąpił w Carnegie Hall (USA) oraz Wigmore Hall (Anglia). 


 

Muzyka w moim życiu jest obecna, od kiedy…

Od kiedy żyję – moja mama była piosenkarką gospel. To dzięki niej usłyszałem pierwsze „melodie”. Naturalnym było, że mama podśpiewuje w kuchni, w samochodzie, nawet oglądając telewizję… Dlatego muzyka była w mojej głowie od zawsze.

Muzyka jest ważna, ponieważ…

Zmienia świat. Pozwala rozwijać wyobraźnię, a co za tym idzie, poszerza horyzonty, pcha, by wiedzieć więcej, by się dokształcać i zawsze rozwijać. Inspiruje wzrusza i bawi.

Muzyka to dla mnie…

Możliwość komunikacji ze światem. Zawsze, gdy stoję na scenie, czuję, że tylko dzięki muzyce mogę dokładnie powiedzieć i „namalować” dźwiękami, co, tak naprawdę, siedzi mi w sercu.

Muzyka w przyszłości będzie…

Tak samo ważna jak była za czasów Mozarta, Rachmaninowa i obecnych. Muzyka jest nierozerwalna częścią świata.

Muzyczne wspomnienie…

Z muzyki filmowej to „Gwiezdne wojny”, muzyczny temat przewodni, który do dziś powoduje ciarki na moim ciele. A klasyczne wspomnienie? Sonaty Bacha na wiolonczelę, które grałem jako dzieciak – wtedy nic dla mnie nie znaczyły, dziś są przepustką do wszystkiego, co najpiękniejsze.

Dofinansowano ze środków Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Artystów ZAiKS

 

 Jedyne takie studia podyplomowe! Rekrutacja trwa: https://www.muzykawmediach.pl/

 

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć