Zdjęcie z profilu zespołu na portalu społecznościowym Facebook/fot. Michał Andrysiak

felietony

Trupa Trupa

Trupa Trupa to trójmiejska grupa muzyczna, okrzyknięta przez dziennikarzy jednym z najbardziej obiecujących zespołów polskiego rocka niezależnego. Na czele założonej w 2009 roku formacji stoi Grzegorz Kwiatkowski, utalentowany  poeta młodego pokolenia, odpowiedzialny w zespole za wszystkie teksty, wokalista i gitarzysta grupy. Skład zespołu dopełniają: znany z punkowego zespołu Gówno perkusista Tomek Pawluczuk, basista Wojtek Juchniewicz, oraz grający na klawiszach Rafał Wojczal.

Muzyka Trupy łączy w sobie to co w alternatywie najlepsze, zgrzytliwe gitary, wpadające w ucho melodie oraz przejmujące teksty. Mocno inspirowane klasyką światowego rocka brzmienie zespołu w połączeniu z trójmiejskim kolorytem ich muzyki nadaje twórczości grupy unikatowy charakter. Całości dopełniają świetne teksty Kwiatkowskiego oscylujące, w myśl nazwy zespołu, wokół   tematyki śmierci. Choć krytycy literaccy lubią nazywać Kwiatkowskiego następcą Przybyszewskiego, Wojaczka czy Bursy Piosenki Trupy Trupa nie epatują przesadnym turpizmem lecz  zaprezentowane są z dużą dawką ironii.

Zespół zadebiutował w 2010 roku wydanym własnym sumptem,  minialbumem EP. Rok później ukazała się ich pełnowymiarowa płyta LP; promowana podczas koncertów, których zwieńczeniem był świetnie przyjęty występ podczas tegorocznej edycji Opener’a . Obecnie Trupa Trupa współpracuje z teatralną grupą Polka Dot, której główną ideą jest współpraca z artystami wywodzącymi się z różnych dziedzin sztuki. Zespół występuje podczas spektakli do sztuki Istota, będącej osobliwym studium ról w jakie wciela się przez całe życie istota zwana kobietą.

Link do rezencji płyty: https://meakultura.pl/recenzje/trupa-trupa-lp-330

———————–

Więcej informacji o zespole:

www.grzegorzkwiatkowski.com
www.myspace.com/trupatrupa
www.facebook.com/trupatrupa
www.youtube.com/user/TrupaTrupaZespol

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć