Fragment okładki książki, PWM

felietony

Tydzień z Adamem Makowiczem

Światowej sławy jazzman spotka się w tym tygodniu ze swoimi wielbicielami w różnych miastach Polski. Tym razem jednak nie tylko będzie występować, ale i opowiadać o książce Marka Strasza Grać pierwszy fortepian. Rozmowy z Adamem Makowiczem. To publikacja, która udowadnia, że jeśli się czegoś bardzo chce, to można pokonać nawet największe przeszkody. Dowiadujemy się z niej o polskich i zagranicznych występach pianisty oraz o współpracy z różnymi artystami (m.in. Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim czy Wojciechem Młynarskim). Walorem tej publikacji są wzbogacające ją wypowiedzi osób, które znają Makowicza. Należą do nich np.: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak i Piotr Paleczny.

Makowicz wystąpi:

16 maja o 18:00 w Filharmonii Gorzowskiej, gdzie spotka się też z publicznością. Opowie m.in. o kulisach powstawania jego biografii, tego wieczoru zostanie również wyświetlony film Trzeba uderzać we właściwe klawisze.

18 maja o godz. 19:00 w Sali Koncertowej przy okazji Koncertu Galowego związanego z obchodami I Rocznicy Działalności Filharmonii Gorzowskiej.

(Wystapią: Adam Makowicz – fortepian, Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej, Piotr Borkowski dyrygent. Tego wieczoru będzie można usłyszeć m.in.:
– Uwerturę Il Nome della rosa opartą na motywach powieści Umberto Eco Imię Róży – Jeajoon Ryu
Muzykę na smyczki, perkusję i czelestę – B. Bartok
Elegię na orkiestrę – T. Baird
Błękitną Rapsodię – G. Gershwin.
Koncert poprowadzą Jan Popis i Paweł Sztompke).

19 maja o godz. 18:00 podczas 7. Silesian Jazz Festival w Filharmonii Śląskiej (sala na Giszowcu). Adam Makowicz zaprezentuje tam standardy amerykańskie (Gershwin, Ellington, Armstrong, Bernstein, Rodgers, Porter), jazzowe  interpretacje utworów Chopina oraz własne kompozycje. Po koncercie przewidziane jest spotkanie się z publicznością.

20 maja o godz. 21:00 w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie wystąpi podczas II Kaszubskiej Majówki Jazzowej.

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć