fot. materiały prasowe

rekomendacje

Uroczyste zakończenie 11. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka – Koncert Laureatów

23 września w Pałacu Kultury Zagłębia odbył się Koncert Laureatów, uroczyście wieńczący zmagania młodych muzyków w 11. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

Koncert złożony był z dwóch części. W pierwszej z nich, oficjalnej, przedstawiciele władz i zaproszeni goście wręczyli nagrody i wyróżnienia uczestnikom wskazanym przez tegoroczne jury, któremu przewodniczył prof. Tomasz Miczka z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

fot. materiały prasowe

Na muzycznym podium stanęli:

w kategorii skrzypce

I miejsce –  Roksana Kwaśnikowska (PL)

III miejsce – Sławomira Wilga (PL)

III miejsce – Judyta Kluza (PL)

III miejsce – Sulamita Ślubowska (PL)

 

fot. materiały prasowe

w kategorii altówka

I miejsce – Agnieszka Podłucka (PL)

III miejsce –  Anna Loska (PL)

wyróżnienie –  Muriel Razavi (DE)

 

w kategorii obój

I miejsce –  Gabriel Pidoux (FR)

I miejsce – João Miguel Moreira da Silva (PT)

II miejsce –  Alicja Matuszczyk (PL)

wyróżnienie – Anna Kudala (PL)

wyróżnienie – Ming Liu (CN)

 fot. materiały prasowe

Laureaci nagród otrzymali statuetki Michała Spisaka. Wszyscy odznaczeni w konkursie – nagrody finansowe. Przyznano również nagrody pozaregulaminowe, m.in. nagrodę kompozytora Zdzisława Szostaka za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego Recitativo e berceuse na altówkę i fortepian, nagrodę IPiUM Silesia – występ w sali kameralnej NOSPR w ramach organizowanego przez instytucję cyklu „Środa Młodych” czy nagrodę Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego dla finalisty, który zaprezentował najwybitniejszą interpretację utworu w III etapie oraz wyróżnił się szczególną komunikacją z zespołem orkiestrowym.

Zwycięzcy pierwszych miejsc zaprezentowali się po raz ostatni publiczności w konkursowym repertuarze, wykonując następujące utwory:

Roksana Kwaśnikowska – Andante i Allegro na skrzypce i orkiestrę Michała Spisaka, Koncert skrzypcowy A-dur op. 8 Mieczysława Karłowicza

Agnieszka Podłucka – Romanza op.85 na altówkę i orkiestrę Maxa Brucha

W podwójnej odsłonie publiczność usłyszała Koncert na obój i orkiestrę C-dur KV314 Wolfganga Amadeusza Mozarta, wykonany zarówno przez João Miguela Moreirę da Silvę i Gabriela Pidoux. 

Solistom – tak jak w III etapie-  towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Flharmonii Zabrzańskiej, a koncert poprowadziła Violetta Rotter -Kozera.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do śledzenia ich artystycznej  drogi! 

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć