edukatornia

Video wykład. Dziennikarstwo muzyczne

Piotr Metz opowiada o swoich wywiadach z artystami, o tym, jak trzeba się do nich przygotować i o co warto pytać, by przełamać bariery komunikacyjne i poruszyć w rozmowie tematy nieoczywiste. Doradza, w  jaki sposób należy respektować wolę, a nawet znużenie rozmówcy i przypomina, że wywiad to nierówna gra, a najwięcej zależy w niej od pierwszego pytania…

Piotr Metz – polski dziennikarz radiowy, jeden z założycieli i dyrektor muzyczny radia RMF FM w latach 1990–2001. Były redaktor naczelny miesięcznika Machina, pracował także w spółce Eurozet, radiu Eska oraz polskiej MTV. Obecnie pracuje w III Programie Polskiego radia i jest dyrektorem muzycznym Radia Kraków.

W Konkursie Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA organizowanym przez Fundację MEAKULTURA Piotr Metz przyznaje Nagrodę Indywidualną za tekst o muzyce popularnej.

Zapraszamy do obejrzenia wykładu:

Wykład został nagrany podczas Festiwalu UPS: Ukswordzka Platforma Sztuki. Fundacja MEAKULTURA była partnerem strategicznym tego wydarzenia. Więcej o festiwalu można przeczytać TUTAJ.

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć