edukatornia

Video wykład. Kwestia wyboru – cz. 1

O tym, jak decyzje i wybory kierują życiem twórcy, opowiedział nam Sławomir Wojciechowski – kompozytor, publicysta i tłumacz, współpracujący m.in. z Polskim Radiem a także z takimi czasopismami jak “Ruch Muzyczny” i “Glissando”. Kompozytor studiował w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie w zakresie teorii muzyki i nowych mediów u Matthiasa Hermanna (1998-2002) oraz kompozycji w klasie Marka Stroppy (2000-2004). Wcześniej przez dwa lata (1995-97) studiował kompozycję pod kierunkiem Mariana Borkowskiego w Akademii Muzycznej w Warszawie. Obecnie pracuje jako wykładowca w Studiu Muzyki Elektronicznej na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina. Jest tłumaczem prac m.in. Heinera Goebbelsa i Georga Friedricha Haasa.

W aktualnym numerze znajduje się pierwsza część wykładu, którego dalszy ciąg będą Państwo mogli obejrzeć w kolejnym, w którym kompozytor opowie nieco więcej o własnej twórczości.

Zapraszamy do obejrzenia wykładu:

Wykład został zarejestrowany w marcu 2016 roku podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Elementi IV. Artykulacje, organizowanej przez Koło Naukowe Studentów Teorii Muzyki oraz Koło Naukowe Studentów Kompozycji Akademii Muzycznej w Krakowie.

Publikacja powstała dzięki Funduszowi Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć