edukatornia

Video wykład – Kwestia wyboru – cz. 2

W naszym codziennym życiu stykamy się z wyborami, często z pozoru nieistotne działania, które podejmujemy, mają olbrzymie konsekwencje dla naszej przyszłości. Cyfrowy świat otwiera przed współczesnym kompozytorem setki dróg, które przechodzą przez filtr jego doświadczeń, czy upodobań estetycznych. Nieznajomi wkraczają w życie. Świat dyskretnie modeluje wrażliwość.

O tym, jak decyzje i wybory kierują życiem twórcy, opowiedział nam Sławomir Wojciechowski – kompozytor, publicysta i tłumacz, współpracujący m.in. z Polskim Radiem a także z takimi czasopismami jak “Ruch Muzyczny” i “Glissando”. Kompozytor studiował w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie w zakresie teorii muzyki i nowych mediów u Matthiasa Hermanna (1998-2002) oraz kompozycji w klasie Marka Stroppy (2000-2004). Wcześniej przez dwa lata (1995-97) studiował kompozycję pod kierunkiem Mariana Borkowskiego w Akademii Muzycznej w Warszawie. Obecnie pracuje jako wykładowca w Studiu Muzyki Elektronicznej na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina. Jest tłumaczem prac m.in. Heinera Goebbelsa i Georga Friedricha Haasa.

Zapraszamy do obejrzenia drugiej części wykładu Kwestia wyboru:

Wykład został zarejestrowany w marcu 2016 roku podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Elementi IV. Artykulacje, organizowanej przez Koło Naukowe Studentów Teorii Muzyki oraz Koło Naukowe Studentów Kompozycji Akademii Muzycznej w Krakowie.

Publikacja powstała dzięki Funduszowi Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć