Fragment plakatu

felietony

Wakacje z muzyką pod Białym Bocianem

We Wrocławiu po raz kolejny Fundacja Bente Kahan – Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej szykuje gratkę dla melomanów. W ramach Lata w Synagodze pod Białym Bocianem odbędzie się seria koncertów, nie tylko muzyki klezmerskiej. Będzie można usłyszeć m.in. muzykę cygańską, ale także utwory rumuńskich i węgierskich kompozytorów.

Ten nietuzinkowy, bo trwający aż dwa miesiące festiwal rozpocznie się 24. czerwca koncertem wrocławskiego zespołu Sygit Band, który często pojawia się na lokalnych scenach. Warto zaznaczyć, że członkiem formacji jest m.in. profesor Jan Miodek (wokal) znany nie tylko purystom językowym czy Ryszard Żarowski, z pochodzenia wrocławianin, gitarzysta zespołu Stare Dobre Małżeństwo i The Gruz Brothers Band.

28. czerwca zapowiada się niezwykle – na scenie wystąpi bowiem japońska pianistka, Hiroko Nagai z repertuarem polskich i japońskich kompozytorów. Nagai jest absolwentką Kunitachi College of Music. Do Polski przywiodła ją fascynacja muzyką Fryderyka Chopina.

Zdjęcie pochodzi ze strony www.fbk.org.pl.

W tym roku muzyka, która zabrzmi w synagodze, będzie iście międzynarodowa – norweski Goylem Space Klezmer zaprezentuje muzykę klezmerską ze Skandynawii, Dezider Olah&Cimbal Trio ze Słowacji przeniesie słuchaczy w klimat muzyki cygańskiej, węgierskiej i rumuńskiej. Niemiecką muzykę klezmerską będzie można usłyszeć 29. lipca, na koncercie Helmut Eisel Trio.

Festiwal zamknie koncert kwartetu Kasi Stankowskiej Szpilman na jazzowo, na którym zabrzmią autorskie aranżacje niezapomnianych przebojów.

Zdjęcie pochodzi ze strony: www.fbk.org.pl.

Dokładny program w załączniku poniżej.

————————————–

Więcej informacji na: www.fbk.org.pl

 

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć