fot. Ewa Schreiber

felietony

Warsztaty krytyki muzycznej z MEAKULTURĄ

Studentów kierunków muzycznych i humanistycznych oraz wszystkich, którzy pasjonują się muzyką zapraszamy podczas poznańskiego festiwalu Nostalgia w Poznaniu na warsztaty krytyki muzycznej z Fundacją MEAKULTURA. Nabór na bezpłatne warsztaty trwa do 16 października, godz. 12.00.

Spotkania warsztatowe stworzą okazję do swobodnej dyskusji, konfrontacji poglądów i pozwolą dzielić się na gorąco wrażeniami z festiwalowych wydarzeń. Będą także zachętą do pogłębiania własnych opinii na temat muzyki i utrwalania ich w formie tekstu. Każde ze spotkań poprowadzi inna osoba: kulturoznawca, Krzysztof Moraczewski oraz muzykolog i krytyk muzyczny, Ewa Schreiber. Tematyka, nawiązująca do programu festiwalu, będzie dotyczyć problemu tożsamości etnicznej w muzyce XX wieku oraz twórczości Elliotta Cartera, ze szczególnym uwzględnieniem awangardy amerykańskiej i europejskiej.

Owocem warsztatów staną się komentarze publikowane na bieżąco podczas trwania festiwalu oraz felietony i obszerna recenzja opublikowana na łamach czasopisma MEAKULTURA.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Zgłoszenia z CV prosimy przesyłać na adres: zapisy@malta-festival.pl do 16 października godz. 12.00, w tytule wiadomości wpisując: „warsztaty krytyki muzycznej z MEAKULTURĄ”. W piątek 17 października zostaną ogłoszone wyniki naboru. Zgłoszenie dotyczy uczestnictwa w dwóch spotkaniach.

Terminy spotkań: 24 i 25 października godzina 16.00

Prowadzenie: Ewa Schreiber (24 października), Krzysztof Moraczewski (25 października)

Koordynacja przedsięwzięcia i redakcja tekstów: Marlena Wieczorek

Zapraszamy także do uczestnictwie w całym programie festiwalu

https://www.nostalgiafestival.pl/pl/program


Wesprzyj nas
Warto zajrzeć