autorka rysunku: Karolina Balcer

felietony

Wizytówki młodych polskich kompozytorów. Podziękowania

Cykl wizytówek młodych polskich kompozytorów publikowany w ramach Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dobiegł końca wraz z zamknięciem roku 2013. Chciałabym więc bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do jego zaistnienia.

Po pierwsze – dr hab. Marcinowi Gmysowi i dr Rafałowi Zapale, którzy uwierzyli w ten projekt i jeszcze na etapie składania wniosku wsparli go pozytywnymi rekomendacjami.

Po drugie autorom wizytówek: Barbarze Boguni, Grzegorzowi Dąbrowskiemu, Annie Domańskiej, Ewie Fabiańskiej-Jelińskiej, Agacie Kwiecińskiej, Aleksandrze Masłowskiej, Agnieszce Nowok, Marii Peryt, Krzysztofowi Stefańskiemu za podjęcie wyzwania, wytrwałą pracę i wysoki poziom tekstów.

Dziękuję też wspaniałym Bohaterkom i Bohaterom naszych wizytówek za pomoc w dostarczeniu materiałów, gotowość do rozmów i szczegółowych konsultacji. Jednoczenie chciałabym podkreślić, że lista utalentowanych polskich twórców jest znacznie dłuższa, byliśmy ograniczeni czasem, funduszami, pojawiały się też przeciwności techniczne, dlatego też wizytówek jest kilkanaście. Ale obiecuję, że w miarę możliwości będziemy rozwijać ten projekt już poza umową z MKiDN (chociaż może powinnam powiedzieć, że liczę na jeszcze większe wsparcie mojego pomysłu poprzez grant o stosownym “gabarycie”:))).

Jestem wdzięczna Karolinie Balcer za wzbogacenie cyklu o galerię portretów, a Maciejowi Betherowi – za czuwanie nad stroną techniczną oraz pomoc w opracowaniu filmów.

No i wreszcie – dziękuję serdecznie naszym Czytelnikom za głosy wsparcia oraz promocję tekstów w mediach społecznościowych.

 

Życzę, by dla nas wszystkich Nowy Rok okazał się pełen sukcesów,

nie tylko artystycznych i naukowych!

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć