Materiały promocyjne, http://wosp.org.pl/przystanek_woodstock

felietony

Woodstockowa osiemnastka

Już 2 sierpnia rusza kolejna edycja, organizowanego przez Jurka Owsiaka, festiwalu muzycznego Przystanek Woodstock. Ciężko uwierzyć, ale to już osiemnasta odsłona największego w Europie festiwalu muzycznego odbywającego się pod gołym niebem.

Przystanek organizowany jest co roku przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako podziękowanie dla polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w styczniowy Finał WOŚP-u. Zaproszone na scenę festiwalu zespoły występują wyłącznie za zwrot kosztów podróży, a wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Na scenach Przystanku zobaczymy zarówno znane zespołu zagraniczne, jak i czołówkę polskiego rocka. Na trzech scenach wystąpi 76. Wykonawców, a wśród nich, między innymi: Machine Head, The Darkness, Ministry, Asian Dub Foundation, Dubioza Kolektiv. Poza koncertami w ramach festiwalu organizowane są również inne imprezy towarzyszące (np. turnieje sportowe, warsztaty artystyczne, panele dyskusyjne w ramach cyklu Akademia Sztuk Pięknych, czy nawet punkt krwiodawstwa).

Przyjazna formuła oraz artystyczne zacięcie festiwalu co roku przyciągają do Kostrzyna ponad 120 tysięcy ludzi z całej Europ (chociaż według przewidywań organizatorów tegoroczna edycja Przystanku może znacząco przekroczyć tę liczbę).  Od pierwszej edycji Przystanku festiwalowi przyświeca motto „Miłość, przyjaźń, muzyka”, efektem czego Woodstock jest powszechnie uważany za nie tylko największy, ale i najbezpieczniejszy festiwal muzyczny w Polsce. O jego randze może świadczyć choćby fakt, że jego tegoroczną edycję mają otworzyć prezydenci Polski i Niemiec.

Przystanek Woodstock
2-4 sierpnia 2012
Kostrzyn nad Odrą

Więcej na: https://wosp.org.pl/przystanek_woodstock

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć