felietony

Wszystkie zapachy Black Perfume

W pierwszej chwili pomyślałem, że połączenie rockowego grania z damskim głosem jest bardzo odważne, powiedziałbym wręcz – samobójcze, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy wszystkie rockowe wokalistki muszą przejść przez szablon porównań z Agnieszką Chylińską, a w zasadzie z jej dawną sylwetką muzyczną. To, jak bardzo się myliłem, miało okazać się już po przesłuchaniu pierwszego utworu pod tytułem Przypływ chwil, który promuje debiutancką epkę – Histeria wrocławskiej formacji o kuszącej nazwie Black Perfume. Dzisiaj w strefie kibica przybliżę sylwetkę zespołu.

Bardzo udana fuzja kobiecej energii i zalotnej barwy głosu wraz z energią typowo rockowego składu – dwie gitary, bas oraz perkusja. Premiera albumu miała miejsce 9 lutego bieżącego roku, jest to również data wypuszczenia Histerii do oficjalnej dystrybucji. Na krążku znalazło się pięć energicznych kompozycji, przy produkcji których udział wziął wraz z zespołem Black Perfume Daniel Witczak, właściciel Aurora Studio, gdzie materiał został nagrany.

Album został udostępniony przez muzyków na stronie:

https://blackperfume.bandcamp.com/.

                                                                   
źródło: Black Perfume

Tracks:

1. Histeria
2. Na nowo
3. Przypływ chwil
4. Słowa
5. Kochaj albo giń

Ogromnym plusem zespołu jest na pewno wokalistka, Paulina Aftanas, która jest autorką wszystkich tekstów, co w dzisiejszych czasach dla wokalistów wcale nie jest takie oczywiste. Na dużą pochwałę zasługuje również wybór języka polskiego jako pola przekazu. Przy wszechogarniającej fali języka angielskiego w naszej muzycznej rzeczywistości (zwłaszcza w muzyce rockowej) jest to, nie bójmy się tego powiedzieć, istna perełka.

                     
źródło: Black Perfume

W skład zespołu Black Perfume wchodzą: Paulina Aftanas – wokal, Marek Blicharski – gitara/wokal, Wojtek Ananas – gitara, Łukasz Wronkowski – bas oraz Kuba Bagiński – perkusja. Jak sami o swojej twórczości mówią: Naszej muzyki nie da się zaszufladkować! I ja również nie będę starał się tego robić. Na pewno na półce sklepowej spotkacie ich w dziale muzyka rockowa, ale co dalej? To zależy już tylko od was. Oni otworzą przed wami swój świat. Wystarczy tylko parę dźwięków i już jesteście w środku. Black Perfume, połączenie damsko-męskie. Paulina nadaje zespołowi “zapach” mężczyźni natomiast “kolor”.

            
źródło: Black Perfume

Wszystkie ich dokonania oraz informacje o nadchodzących koncertach możemy śledzić poprzez ich stronę na Facebooku oraz na portalu YouTube, gdzie czekają na nas materiały wideo między innymi do utworów Histeria oraz Przypływ chwil.

 

Miejmy nadzieję, że tak jak Chanel No. 5, Black Perfume w przyszłości zapisze się dużymi literami na kartach historii. Jednak na razie z całego serca życzymy im wytrwałości w grze i konsekwentnego dążenia do wytyczonych sobie celów.

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć