autor Max Skorwider; źródło: http://meakultura.pl/rozmaitosci/max-skorwider-362

wywiady

Yoko Ono i kwestionariusz Prousta. John Lennon i ostatni wywiad…

W numerze specjalnym publikujemy dzisiaj linki do dwóch szczególnych wywiadów. Jest to fragment ostatniej, większej rozmowy radiowej z Johnem Lennonem oraz kwestionariusz Prousta wypełniony przez Yoko Ono.

Wywiad z Lennonem jest znamienny nie tylko dlatego, ze jest ostatnim, ale również z uwagi na znamienne słowa, jakie padły z ust tego artysty:

Właśnie dlatego przeprowadziliśmy się do Nowego Jorku. W Londynie, aby nie czuć się prześladowanym, nie mogłem wychodzić z domu. Teraz mogę wreszcie wybrać się swobodnie do kina albo do restauracji na kolację i odkrywam, jak wielka to przyjemność. Owszem, ludzie zaczepiają nas czasem, pytają o dziecko albo o płytę, ale nikt mnie nie prześladuje…

Więcej można znaleźć TUTAJ

Kwestionariusz Prousta swą nazwę zawdzięcza Marcelowi Proustowi, jakoby to on był jego twórcą, co jak wiadomo nie jest prawdą. Nazwa ta jednak na tyle przylgnęła do kwestionariusza, że nie sposób jej zmienić, zwłaszcza gdy rozpropagował ją magazyn Vanity Fair.

To właśnie na łamach Vanity Fair publikowano kwestionariusze wypełnione przez największe gwiazdy. Jak na pytanie Kogo z żyjących osób najbardziej podziwiasz?” odpowiedziała Yoko Ono? Przekonajmy się sami:

https://www.vanityfair.com/culture/features/1995/12/proust-yoko-ono-199512

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć