grafika: Max Skorwider

Meandry

Znamy wyniki konkursu „Obywatelki i Obywatele świata – migracje polskich kompozytorek i kompozytorów w XXI wieku"

Z radością informujemy, że konkurs z okazji 100-lecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS: „Obywatelki i Obywatele świata – migracje polskich kompozytorek i kompozytorów w XXI wieku” został rozstrzygnięty.

Po zapoznaniu się ze zgłoszeniami konkursowymi Jury postanowiło przyznać dwie nagrody ex aequo. Otrzymali je:

Marta Wryk za tekst Autodydakci, samodzielni, wierni sobie – portrety kompozytorek i kompozytorów polskich XXI wieku, którzy osiedlili się za granicą.

Remigiusz Wojciechowski za tekst Obywatelki i Obywatele świata – migracje polskich kompozytorek i kompozytorów w XXI wieku

W swoim werdykcie Jurorzy postanowiło docenić znajomość realiów emigracyjnych, ciekawy dobór przykładów, erudycję, spójność tekstu oraz samodzielne refleksje i wnioski związane z funkcjonowaniem polskich kompozytorów i kompozytorek poza granicami kraju.

Zwycięskie teksty zostaną – w porozumieniu z autorami – włączone do książki „Sto lat muzycznej emigracji Kompozytorzy polscy za granicą (1918-2018)”  wydanej przez Fundację MEAKULTURA, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas Gali Finałowej Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych 5 grudnia 2018 w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Warszawie.

Jury obradowało w składzie:

Dr Beata Bolesławska-Lewandowska

Dr Grzegorz Piotrowski

Dr Ewa Schreiber

Dr Marlena Wieczorek

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Wesprzyj nas
Warto zajrzeć