Bezpłatne porady prawne Music Export Poland
Music Export Poland zaprasza artystów i twórców muzycznych do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych.
The Colour of Nostalgia: an Interview with Joanna Bailie
Svetlana Boym pisała, że ubiegły wiek rozpoczęła utopia, a zakończyła, będąca przesunięciem w czasie i przestrzeni, nostalgia. O jej dźwięku i kolorze, a także o sprawach z nią niezwiązanych z Joanną Bailie.
Ekrany potencjalności
Ekrany w różnej postaci mamy zawsze przy sobie. Co za tym idzie – tradycyjne media przeżywają kryzys, prawdopodobnie czeka je jeszcze większy upadek i marginalizacja.
Słuchać czy oglądać? Dylematy współczesnego widza
Dodanie do kompozycji obrazu odwraca uwagę słuchacza od muzyki. Pomimo że warstwa wizualna i dźwiękowa tworzą całość, to jednak większość percepcji pochłania to, co możemy zobaczyć, a nie to, co słyszymy.
Duchnowski: cROSSFAdE
Polecamy najnowszą płytę Duchnowski: cROSSFAdE – Accordion Chamber Works.
Film jako materiał dźwiękowy
Film jako niepowtarzalne złożenie elementów wizualnych i dźwiękowych ma ogromny potencjał performatywny i rozumiany jest tu analogicznie do iterowalnej wypowiedzi. Każde powtórzenie wpływa na zmianę jego oryginalnego znaczenia.
Multimedia w kontekście dekonstrukcji. "Non si puo fuggire. Ciaccona" Andrzeja Kwiecińskiego oraz "Untitled Folder" Piotra Peszata
W centrum zainteresowania dekonstrukcji znajdują się tak zwane aporie, nierozstrzygalniki. […] Są to momenty w dziele niejasne, dwuznaczne czy wprost nieczytelne, dające pole do licznych, niekiedy sprzecznych interpretacji.
Rewolucja cyfrowa a warsztat kompozytora/kompozytorki
Jak zmienia się idea i pojęcie Nowej Muzyki, kiedy wskutek nowej techniki cyfrowej dochodzi do powszechnej demokratyzacji produkcji, dystrybucji i recepcji Nowej Muzyki?
Kompozytor zawsze jest współczesny (wobec własnej współczesności) – wywiad z Krzysztofem Szwajgierem
Prymarnie, ekran reprezentuje planszę myślenia; teatr kartezjański. To tam, w pustym prostokącie wyobraźni umieszczamy treści naszych rozważań, projektów, fantazji; najlepiej nam to wychodzi, gdy zamkniemy powieki.
Które koło roweru jest ważniejsze? Refleksje o warstwie muzycznej i wizualnej podczas Elementi8
Każdy z koncertów swoją treścią skłaniał do mnóstwa refleksji – zarówno nad znaczeniem ekranu w muzyce, jak i w samym rozważaniu, co powinno się uznawać za muzykę w epoce, w której zaczyna się ona coraz bardziej przenikać z innymi dziedzinami sztuki.