pixabay.com

rekomendacje

3V – Vision Viola Voyage

ZOSTAŃ NARODOWYM MECENASEM SZTUKI – POMÓŻ SPROWADZIĆ DO POLSKI STRADIVARIUSA TERAŹNIEJSZYCH CZASÓW

3V
Vision
Viola
Voyage

3V Projekt to przedsięwzięcie wspólnie zainicjowane przez Fundację MEAKULTURA oraz Fundację Ars Sine Qua Non w ramach kampanii Save the Music, które ma na celu zbudowanie unikatowego instrumentu przez najwybitniejszego żyjącego lutnika – nazywanego Stradivariusem naszych czasów – Samuela Zygmuntowicza (Stany Zjednoczone). Po sprowadzeniu do Polski tak wybitnego budowniczego instrumentów polskiego pochodzenia jego praca będzie służyć obecnym i przyszłym adeptom sztuki smyczkowej do celów koncertowych, nagrywania płyt CD, będzie wypożyczana na konkursy i może stać się inspiracją oraz prototypem dla polskich lutników. Taka altówka stanowić będzie bezcenne dobro narodowe.

Wizja długofalowa projektu to zadbanie o dziedzictwo naszego kraju oraz kwiat polskiej altowiolistyki. Spektakularne przedsięwzięcie odmieni możliwości świata smyczkowców. Na wzór tradycji innych krajów europejskich chcemy, aby nasi artyści grali na najlepszych instrumentach – nasz projekt umożliwi im startowanie na równych prawach w światowych konkursach.

Odczarowujemy ten instrument. Chcemy, aby zaczęto traktować go na równi ze skrzypcami czy wiolonczelą. Zbudowana altówka na modelu Primrose będzie unikalna w swej budowie i w swoim dźwięku, a przede wszystkim posłuży jako wyjątkowy eksponat do udoskonalania aspektów wykonawczych altowiolistów oraz rzemiosła lutniczego naszego kraju. Instrument będzie traktowany jako symbol łączenia narodów – polskiego i żydowskiego – istny most międzykulturowy.

Promocja na skalę międzynarodową projektu 3V w ramach kampanii społecznej Save the Music to łączenie narodów w działaniach muzyczno-edukacyjnych. W przyjętych założeniach projektu instrument będzie podróżował po naszym kraju jako eksponat muzealny, inspiracja dla polskich szkół lutniczych, instrument do wypożyczenia dla najlepszych altowiolistów, czy instrument do sesji nagraniowych z prestiżowymi orkiestrami.

Mistrzowska altówka zostanie zbudowana w 2022 roku, specjalnie na rzecz rozwijania polskiej wiolinistyki. Instrument będzie posiadać unikatowe, dedykowane polskie insygnia oraz ornamenty. Uzupełnieniem projektu staną się działania edukacyjne i artystyczne w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Save the Music. Obecnie w Polsce nie ma ani jednego instrumentu Samuela Zygmuntowicza – najsłynniejszego polsko-żydowskiego lutnika na świecie.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie sprowadzenia instrumentu do naszego kraju.

Więcej o Samuelu Zygmuntowiczu w wywiadzie TUTAJ

 

 
 
3V
 
3V
 
3V
 
3V
 
3V
 
3V
 
3V
 
3V
 
3V
 
3V
 
3V
 
3V
 
3V
 
3V
 
3V
 
3V
 
3V
 
3V
 
3V
 
 
Partnerem Meakultura.pl jest Fundusz Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS


ZAiKS logo
Wesprzyj nas
Warto zajrzeć