materiały prasowe

felietony

Yoko Ono – koncert w Poznaniu. Rekomendacja Fundacji MEAKULTURA

Wielowymiarowa artystka. Ukochana jednego z najbardziej pożądanych mężczyzn na świecie – Johna Lennona – i matka jego syna. Kobieta, która – według wielu – rozbiła The Beatles. Postać wiodąca dla ruchu pacyfistycznego i feministycznego. Kto nie zna sławetnego War is over. If you want to?

Yoko Ono doczekała się wielu określeń. Przez jednych uwielbiana, przez innych znienawidzona. Dla wielu jest znana tylko ze związku z Lennonem i nieliczni w pełni zdają sobie sprawę z jej ogromnego wkładu artystycznego w awangardę lat 60-tych.

Yoko Ono niedawno skończyła 80 lat, od lutego do maja w Schirim Kunsthalle we Frankfurcie nad Menem mogliśmy oglądać obszerną retrospektywę jej twórczości, zatytułowaną Half-a-Wind Show, a już 7 sierpnia wystąpi w Poznaniu w ramach Festiwalu Transatlantyk. Ten rok zdecydowanie należy do Yoko, a my już nie możemy się doczekać tego interesującego widowiska.

Fundacja MEAKULTURA rekomenduje poznański koncert Yoko Ono, której towarzyszyć będzie jeden z najlepszych gitarzystów na świecie – Thurston Moore. Artysta ten jest znany przede wszystkim jako członek zespołu Sonic Youth, ale jego działalność muzyczna sięga znacznie dalej, dzięki udziałowi w wielu innych projektach artystycznych.

Połączone siły Yoko Ono i Thurstona Moore’a mogą przerodzić się w niesamowite widowisko i jedyne w swoim rodzaju doznanie muzyczne.

Zapraszamy wszystkich fanów (nie-fanów również) do Poznania, 7 sierpnia do Auli UAM na godzinę 20.00.

Koncert Yoko Ono i Thurstona Moore’a 
Miejsce: Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 
Data: 7 sierpnia 2013 
Ceny biletów od 59 zł do 150 zł.
Wesprzyj nas
Warto zajrzeć