Transatlantyk Festival Poznań 2014 - Patronat MEAKULTURY

th

Call for Entries! Transatlantyk Festival Poznań 2014 ogłasza Transatlantyk Film Music Competition oraz Transatlantyk Instant Composition Contest!


Ukryte motywy, czyli klasyka w rozrywce

th

Joanna Zawada zachęca w "Hyde Parku" do wsłuchania się w znane wszystkim utwory rozrywkowe, aby dostrzec w nich „ukryte” fragmenty zaczerpnięte z kanonu muzyki poważnej. 

Po co nam ta reforma?

th

Publikujemy na naszych łamach tekst podejmujący temat kontrowersyjnej reformy edukacyjnej, która obejmie polskie szkoły muzyczne już od września 2014 roku. Otwieramy w ten sposób dyskusję na temat reformy - jej głównych idei, celów oraz konkretnych założeń.Jak zatrzymać tantiemy

th

Blogosfera, a w niej wpis Aleksandry Sewerynik, autorki bloga Prawo Muzyki. Zapraszamy!

Miles Davis

th

W kolekcji grafik Maxa Skorwidera pojawił się kolejny jazzman. Przed Państwem - Miles Davis.Konferencja "Muzyka w przestrzeni publicznej"

th

Już niedługo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza odbędzie się konferencja studencko‑doktorancka „Muzyka w przestrzeni publicznej vol. 2”, której patronem medialnym jest MEAKULTURA. Dlaczego warto wziąć w niej udział?

Talent z talent show. Dawid Podsiadło

th

Dawid Podsiadło sprzedał w ostatnim roku największą ilość płyt na polskim rynku muzycznym i tym samym został artystą TOP podczas pierwszego dnia Sopot TOPtrendy Festiwal. Z tej okazji przedstawiamy sylwetkę tego jednego z najlepiej rokujących młodych muzyków.Ale jazz ... Numer specjalny.

th

Cytując "Klasyka": Jazz jest niby ptak, który odlatuje i powraca, przylatuje i przyfruwa, przeskakując bariery, kpiąc z kontroli celnych [...] chmura pozbawiona granic, szpieg powietrza i wody, forma archetypu, coś z przeszłości, coś z głębi, z dołu...(Julio Cortázar, "Gra w klasy").

 

 

 

UW-łaczające zamieszanie czyli odwołanie koncertu Prusinowski Trio. Hyde Park

th

Dziś w Hyde Parku Katarzyna Bartos pisze o tym jak władze Uniwersytetu Warszawskiego zdjęły z afisza koncert Prusinowski Trio na co ponoć miał wpływ występ Donatana na Eurowizji.Korzystanie z utworów podczas zajęć

th

Blogosfera, a w niej wpis Aleksandry Sewerynik, autorki bloga "Prawo Muzyki". Zapraszamy!

Nie samą muzyką…, czyli co robią muzycy po godzinach. Hyde Park

th

Od zawodowych muzyków często można usłyszeć nieco górnolotne stwierdzenie, że „muzyka stanowi całe ich życie”. Niewątpliwie trudno byłoby im bez niej żyć, jednak czy oprócz tej dziedziny sztuki, kompozytorów i wykonawców nic nie interesuje? Co w takim razie robią muzycy po godzinach ćwiczenia gam, komponowania i licznych występów? Czy w ogóle mają czas na jakieś pozamuzyczne hobby? Jeśli przyjrzymy się kilku znanym postaciom z historii muzyki okaże się, że lista takich zainteresowań może okazać się naprawdę zaskakująca.126272853

logowanie i rejestracja
Wydanie 288