th

Mozil i Niemen czyli Czesławów Dwóch

Dwóch kosmopolitycznych Czesławów - multiinstrumentalistów, wokalistów, i kompozytorów - w interpretacji Maxa Skorwidra.
th

ABC ekologii akustycznej

Kolejny wpis w Blogosferze i kolejny bloger, którym tym razem jest Krzysztof Marciniak, młody warszawski muzykolog, krytyk i ekolog akustyczny. 
th

Od cepelii do indie popu

„Kotki dwa” to dla Polaków tytuł słynnej kołysanki. A dla Brytyjczyków? Dziwaczna nazwa lubianego zespołu. Alex i Tristan Ostrowscy oraz Tom Walker podbijają wyspy, nagrywając piosenki w zamkach i pałacach, a także organizując warsztaty wycinanek. Co łączy tę zagraniczną grupę z naszym krajem?
th

Koszalin - Muzyczna Wizytówka Miast

Logika nakazywałaby, aby to mniejsza miejscowość była rozpoznawana poprzez jej większego sąsiada. W tym przypadku bardzo często dzieje się zgoła inaczej. Słyszymy – "Koszalin? Tak, kojarzę, to obok Mielna, do którego jeżdżę na wakacje, nad morze". Nawet nie 'znam', jedynie nieco ujmujące 'kojarzę'. A szkoda, gdyż dawna stolica nieistniejącego już województwa Środkowopomorskiego może skusić wieloma aspektami, tak czysto turystycznymi, jak i ukierunkowanymi bardziej muzycznie.
th

Noworoczny Koncert Symfoniczny we Wrocławiu - Rozwiązanie

5 stycznia 2013 roku we wrocławskiej Hali Stulecia zabrzmią arie z najsłynniejszych oper i operetek w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. W. Lutosławskiego Filharmonii Wrocławskiej pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego.
th

Mariusz Bogdanowicz „… To mój czas zachwyceń…”

Słuchając muzyki Mariusza Bogdanowicza płynącej ze sceny odnosiło się nieodparte wrażenie, że utożsamił się On ze słowem, i rytmem, i głębią poezji.
th

Świąteczny pejzaż muzyczny - część II

Poddani urokowi Świąt i zasłuchani w zimowe przeboje, sięgnijmy również po tradycyjny repertuar bożonarodzeniowy. Kolędy i pastorałki - to obowiązkowe lektury muzyczne tego okresu, niedostępne przez pozostałą część roku. Dlatego poświęćmy im więcej uwagi właśnie teraz.
th

Życzenia

Drodzy MEAczytelnicy! Przesyłamy Wam najserdeczniejsze życzenia pięknych, ciepłych, rodzinnych Świąt pełnych radości i wiary w dobrą przyszłość! A w Nowym Roku życzymy szczęścia, wielu pomyślnych zdarzeń, spotkań i chwil.
th

Świąteczny pejzaż muzyczny - część I

Wraz z Bożonarodzeniową gorączką rozpoczął się tradycyjny wyścig o tytuł świątecznego przeboju. Obraz muzycznego rynku na ponad miesiąc został zdominowany przez tzw. "hity pod choinkę". Zewsząd atakują nas utwory polskich i zagranicznych wykonawców. Chwytliwe brzmienia wprawiają w nastrojowy klimat, towarzyszący nam przez wiele zimowych tygodni. Okres Bożego Narodzenia, to zatem wielka okazja dla przemysłu muzycznego, który proponuje nam zarówno "produkt" wyższej klasy, jak i (niestety) okolicznościowy bubel.
th

Noworoczny Koncert Symfoniczny we Wrocławiu - KONKURS

Już 5 stycznia 2013 roku we wrocławskiej Hali Stulecia zabrzmią arie z najsłynniejszych oper i operetek. Mamy przyjemność ogłosić konkurs dla Czytelników MEAKULTURY, w którym do wygrania jest jeden podwójny bilet na ten właśnie koncert.
th

Powstanie Fundacji MEAKULTURA

Fundacja MEAKULTURA powstała 29.08.2012 roku w Gliwicach. Celem Fundacji MEAKULTURA jest prowadzenie działalności w zakresie kultury, oświaty, edukacji, wspierania inicjatyw społecznych, dobroczynności. Więcej na: www.fundacjameakultura.pl

161626381

logowanie i rejestracja