Cover. Dodaj do ulubionych. „MBTM”, drugi półfinał

th

Co śpiewają uczestnicy programu słynącego z promowania własnej twórczości artystów? Covery.


Szlachetna panczenistka. Iwona Kmiecik i Kolor szlachetności

th

Jest autorką jednego z najlepszych coverów, jakie słyszałam w ostatnim czasie, ale to nic dziwnego, gdyż jednocześnie – absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Przykład Iwony Kmiecik pokazuje, że w Polsce nie brak uzdolnionych i ambitnych wokalistek.  

Angela na półfinał

th

Wybór telewidzów nie okazał się strzałem w dziesiątkę. Choć mam wrażenie, że strzelano do mnie ze sceny.Polak, który potrafi

th

O tym, że nie każdy amerykański sen musi stać się polskim koszmarem (jak w przypadku Patrici Kazadi) udowadnia Stefan Wesołowski wraz ze swoim najnowszym albumem Liebestod.

Jedyny egzemplarz to ja. "MBTM", ostatni casting

th

Do jednego kotła zostało wrzuconych mnóstwo uczestników, których występów – zdaniem producentów – nie sposób widzom nie pokazać. I tak obejrzeć mogliśmy aż osiemnaście konkursowych projektów. Oto błyskawiczny przegląd.Nowa "Musica Polonica Nova"

th

Właśnie dobiegł końca 29 festiwal Musica Polonica Nova. Dzięki różnym propozycjom, wrocławska publiczność miała okazję posłuchać muzykę współczesną w wielu jej odcieniach.

"Księżniczka Sara" - spektakl Teatru Muzycznego Tintilo

th

Recenzja musicalu Księżniczka Sara opartego na motywach z powieści Mała Księżniczka Frances Hodgson Burnett. Dla dzieci, ale nie tylko!Dzika, dzika róża. "MBTM", odcinek szósty

th

Nie wiem, czy ci, którzy w niedzielny wieczór włączyli telewizor, by obejrzeć szósty casting siódmej edycji „Must Be The Music” mogli poczuć się jakby trafili szóstkę w totka. Myślę jednak, że – jak zwykle – poznali kilka bardzo interesujących muzycznych projektów.

 

Lutosławski. Skrywany wulkan

th

Lutosławski. Skrywany wulkan to zapis rozmów Aleksandra Laskowskiego z czterema dyrygentami - Simonem Rattle, Esa-Pekka Salonenem, Edwardem Gardnerem i Antonim Witem. Bohaterem książki, kryjącym się pomiędzy przesiąkniętymi mieszanką fascynacji, podziwu i wzruszenia wersami jest Witold Lutosławski - dla zwierzających się na kartach książki wybitnych muzyków przyjaciel i autorytet. Kto słucha twojej muzyki? "MBTM", akt piąty

th

Półfinały coraz bliżej. Za nami znowu solidna dawka wykonań (aż osiemnaście, z każdą edycją producenci biją rekordy). Trzymam kciuki za najciekawsze projekty. Trzymam kciuki tak ogólnie, nie tylko w kontekście komercyjnego programu, który zaczął się, skończy, a jeden uczestnik go wygra.

Blady Don Giovanni

th

Kilka miesięcy temu Teatr Wielki w Poznaniu zaproponował publiczności zapomnianą nieco operę Mieczysława Wajnberga. Po tym udanym „wyskoku” poza żelazny repertuar kolejną premierą na scenie pod pegazem stał się evergreen duetu da Ponte-Mozart – Don Giovanni.122232445

logowanie i rejestracja
Wydanie 282